Ak máte stresujúce zamestnanie, vyskúšajte magnézium.

Magnézium na stres. Čo pomáha na stres? Magnézium a stresové situácie. Magnézium na úzkosť

Stres a doba mobilná

Stres. Slovo, ktoré naši starí rodičia a prarodičia ani nepoznali. Doba sa ale odvtedy zmenila na nepoznanie. Snáď najmarkantnejšou zmenou je rýchlosť, akou všetko okolo nás beží. Nejde pri tom len o rýchlosť vo fyzickom zmysle. Iste, z jedného miesta sa dnes vieme dostať na druhé neporovnateľne rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. Oveľa dôležitejšie však je, že sme sa dostali do doby informačnej a rýchlosť, s akou sa k nám nové informácie dostávajú je prakticky nepostrehnuteľná. A na väčšinu týchto informácií musíme adekvátne reagovať. Práve toto môže byť začiatkom našich stresových situácií. Práca v dnešnej dobe je často založená na rýchlych reakciách, poskytnutí okamžitých riešení a výkonov. Organizmus sa preto prirodzene bráni. Ak sa máme radi, mali by sme mu v tom pomáhať. Len málokto z nás si môže dovoliť pohodovú prácu niekde „na kraji sveta“. Musíme žiť tu a teraz tak, ako najlepšie vieme a pritom sa udržiavať vo fyzickej i psychickej pohode. 


Veľkou pomocou je v takýchto situáciách dopĺňanie prirodzených a pre organizmus potrebných látok. Magnézium (horčík) patrí medzi minerálne látky, ktoré sú mimoriadne dôležité pre naše telo. Zohráva podstatnú úlohu pri jeho správnom fungovaní a to tak z fyzického, ako aj z psychického hľadiska. Mali by sme preto dbať o to, aby sme vo svojom tele mali magnézium v dostatočnom množstve. Vyvážená strava je základom, no pri dnešnom spôsobe spracovania a prípravy potravín je stále ťažšie získať magnézium takouto cestou. Ak sa teda rozhodneme pre doplnkový príjem magnézia, nezabúdajme aj na správny nosič, ktorý telu pomôže absorbovať magnézium v čo najväčšom množstve.  

Magnézium a stresMagnézium na stres. Magnézium pomáha na stresové situácie. Magnézium proti stresu 

Kladné účinky príjmu magnézia sa prejavujú predovšetkým uvoľňovaním napätia cievnej steny, čo pozitívne vplýva na problémy s vysokým krvným tlakom, ďalej znížením svalového napätia, trasľavosti, tiež znížením výskytu záchvatov migrény. Magnézium stojí aj za zmiernením príznakov chronického únavového syndrómu a zlepšením fyzického a psychického stavu. Je tiež účinné aj v boji s tenznou bolesťou hlavy. Spolu s kyselinou orotovou, ako ideálnym biologickým nosičom tak magnézium výrazne pomáha bojovať proti stresovým situáciám. Kyselina orotová tiež pomáha uvoľňovať napätie a úzkosť. Spolu so zdravým životným štýlom tak máme ďalšiu pomoc v boji proti stresu.  
 

Zdielaj tento článok: