Magnézium vášmu srdcu prospeje

Magnézium posilnenie srdca. Magnézium na srdce. Posilnenie srdca. Choroby srdca

Denná potreba magnézia 

Kto z nás by nechcel byť človekom s dobrým srdcom? Mať dobré – v našom prípade zdravé srdce je veľmi dôležité, keďže tento vzácny sval patrí k najdôležitejším orgánom v našom tele. Mali by sme si ho chrániť, starať sa oňho a vyhýbať sa životnému štýlu, ktorý srdcu neprospieva. Základným predpokladom pre zdravé srdce je samozrejme vhodná životospráva, dostatok pohybu a pobytu na čerstvom vzduchu. V dnešnej dobe je však stále ťažšie zabezpečiť si ideálne pracovné a stravovacie podmienky pre každodenný život. Práca, zhon, denaturalizované alebo nezdravo pripravované potraviny a aj naše často nie najlepšie návyky nášmu srdcu príliš nepomáhajú. Preto stojí za to poobzerať sa po nejakej pomoci. Jednou s nich je bezpochyby magnézium. 


Rovnako ako vitamíny, sú aj minerály dôležitou súčasťou nášho organizmu. Medzi významné minerály, ktoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho tela patrí aj magnézium. Keďže vďaka často nevyváženej strave a nie najlepšiemu životnému štýlu prichádzame o prirodzené zdroje magnézia, je veľmi dôležité starať sa o jeho dodatočný prísun. 


Na to, aby sa magnézium dostalo do nášho tela potrebuje vhodný nosič – prvok, ktorý pomôže magnéziu lepšej sa vstrebať. Jedným z takýchto nosičov je kyselina orotová. Jej výhodou je, že sa prirodzene vyskytuje v mnohých potravinách a pre naše telo je tak prirodzenou látkou. Okrem toho má kyselina orotová pozitívne efekty aj v súvislosti s chorobami srdca. 

Magnézium a srdce Magnézium - bolesť srdca zo stresu. Choroby srdca. Čo na posilnenie srdca? Magnézium na srdce

Magnézium je pre naše srdce naozaj potrebné. Jeho nedostatok môže viesť k mnohým problémom, ktoré srdciari dôverne poznajú. Ide predovšetkým o inzulínovú rezistenciu, artériovú hypertenziu, a dobre známu koronárnu choroba srdca. Možno povedať, že dostatočný prísun magnézia spolu s ideálnym nosičom by mal byť súčasťou kardiovaskulárnej prevencie. Netreba samozrejme zabúdať na zdravý životný štýl, vyváženú a plnohodnotnú stravu, pravidelný pohyb a vyhýbanie sa situáciám, ktoré produkujú nadmerný stres. Srdce máme len jedno, treba sa oň preto starať tak, aby nám slúžilo čo najdlhšie.  
 

Zdielaj tento článok: