Trápia vás svalové kŕče? Vyskúšajte magnézium.

Svalové kŕče. Magnézium na kŕče v nohách a rukách. Čo je dobré na kŕče v nohach? Svalové kŕče v krku.

Deficit magnézia v ľudskom tele 

Stačí sa začítať do zopár článkov, ktoré hovoria o úspešnom živote a takmer v každom z nich nájdeme odporúčania ku zdravému a vyváženému životu. Hovoria nám to lekári, hovoria nám to psychológovia a hovorí nám to vlastne aj naše telo. Ak chceme prežiť dobrý život, samo to nepôjde. Dnešná spoločnosť na nás kladie naozaj veľké nároky – či už pracovné, alebo spoločenské – a ak ich chceme úspešne zvládnuť, musíme sa naozaj činiť. Najväčším pomocníkom je nám v tom naše telo. Preto by sme sa oň mali naozaj príkladne starať. Medzi základné typy takejto starostlivosti patrí dostatočný pohyb a dobrá a vyvážená strava. Vďaka pohybu, ktorý má mimochodom vynikajúci vplyv aj na našu psychiku, sa telo udržiava v aktivite a je tak schopné podať optimálny výkon. No a strava je nesmierne dôležitá, keďže je vďaka nej naše telo živé. V strave prijímame všetky potrebné prvky ako vitamíny, minerály. Jedným z nich je aj magnézium. Je to jeden zo základných minerálov, ktorý je potrebný pre fungovanie nášho tela. Ak nám chýba, môže sa to najčastejšie prejaviť vo forme migrény, slabosti, nervozite, ale aj svalových problémoch akými sú bolesti a strnulosť krku, svalové kŕče a tzv. mravčenie v končatinách. Magnézium sa vyskytuje v potravinách (ovocie, zelenina, mäso, ryby, strukoviny) a teda by sa zdalo, že ak nie sme podvyživení, nemali by sme mať problém. No nesprávna kombinácia, príprava a často aj priemyselne denaturalizované potraviny spôsobujú, že trpíme nedostatkom magnézia. Ak sa rozhodneme pre doplnkový príjem magnézia, nezabúdajme ani na správny nosič, totiž na prvok, ktorý efektívne „dopraví“ magnézium do nášho organizmu. Jedným z nich je aj kyselina orotová. Veľkou výhodou kyseliny orotovej je, že ju môžeme nájsť aj v niektorých potravinách. Je to teda prirodzená, biologická látka, ktorú naše telo dobre prijíma. 

Magnézium a svalové kŕče Kŕč v nohe. Krče v nohách, stehnách. Čo je dobré na kŕče v nohách. Svalové kŕče v nohách.

Magnézium (horčík) je dôležitý, minerál, ktorí sa podieľa na množstve životne dôležitých procesov v ľudskom organizme. Dôležitý je pre syntézu DNA, zvyšuje tonus hladkých svalov (cievna stena, maternica) s príslušnými prejavmi. Magnézium je možné využiť aj v prevencii a liečbe takých problémov, ako sú predmenštruačná migréna, hypertenzia a zmiernenie prejavov kŕčov (kŕče a tŕpnutie v nohách a rukách). Magnézium je tiež dôležité aj pre správnu funkciu ľudského tela z hľadiska optimálneho fungovania i relaxácie svalov. 


Hovorí sa, že naše telo je jediný hmotný majetok, ktorý nám naozaj patrí. Mali by sme sa o tento náš poklad starať tak, aby nám vydržal čo najdlhšie. 
 

Infografiky

Zdielaj tento článok: